Atrakcje

Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnia Morska w Kołobrzegu to budowla powojenna, która stoi na miejscu dawnych zabudowań fortecznych. Mierzy aż 26 metrów i jest jedną z popularnych atrakcji miasta. Latarnia jest udostępniona zwiedzającym.

Molo, promenada nadmorska, port pasażerski
Kołobrzeskie molo o długości 220 metrów oraz promenada nadmorska to najlepsze miejsce na spacery i podziwianie piękna Bałtyku o każdej porze roku. Na turystów oczekuje także port pasażerski oferujący rejsy turystyczne m.in. na Bornholm.

Marina – Port Jachtowy
W samym centrum Kołobrzegu, a dokładnie na wyspie Solnej i niedaleko zabytkowego fortu znajduje się nowoczesna marina. Jej dwa baseny mogą pomieścić razem do 50 jachtów. To najlepsze miejsce dla miłośników żeglarstwa morskiego i jachtingu.

Starówka ze wspaniałą zabudową
Zabytki Kołobrzegu zachwycą każdego – unikatowa średniowieczna zabudowa, w tym piękna bazylika mariacka oraz ratusz miejski najbardziej przyciągają wzrok. Kołobrzeg jest wpisany na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Bazylika kołobrzeska
Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu sięga swoją historią aż wieku XIV. To monumentalna budowla w stylu gotyckim, we wnętrzu której można podziwiać liczne zabytki sztuki sakralnej.

Prom na Bornholm
Od kwietnia aż do października z Kołobrzegu regularnie kursuje port na Bornholm. Turystyczne rejsy pasażerskie to doskonałą okazja, aby zobaczyć tę duńską wyspę z jej pięknymi widokami. Na promie czekają restauracje i sklepiki.

Muzeum okrętów
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu posiada bogaty zbiór militariów, które sięgają aż do czasów średniowiecza. W jego zbiorach znajduje się też okręt patrolowy ORP Fala, który udostępniony jest dla zwiedzających.

Nordic Walking
Nordic Walking to doskonały pomysł dla każdego na spędzenie aktywnie czasu podczas wycieczki do Kołobrzegu. Wspaniałe widoki w bogatych w przyrodę okolicach będą towarzyszyły podczas energicznych spacerów.

Rejsy morskie statkiem Pirat
Rejsy morskie statkiem Pirat to świetny pomysł, aby na stylizowanym statku poczuć się jak prawdziwy korsarz – to doskonała atrakcja dla dzieci! Rejsy dostępne są przez okres wakacji. Statek cumuje przy latarni morskiej w Kołobrzegu.

Rejsy na dorsza
Dostępne w Kołobrzegu rejsy na dorsza to gratka nie tylko dla miłośników wędkarstwa. Wyprawa to doskonały czas, aby podziwiać piękne morskie widoki i dobrze się bawić. Dostępne są także kilkudniowe wyprawy.